В навечерието на 24 май – Деня на славянската писменост и култура учители и ученици от ОУ „Васил Левски“ бяха наградени на тържествена церемония с Грамота от РУО – Ловеч. Тържеството се проведе на 22 май.
Отличието получиха следните учители от „Васил Левски“ - Красимира Шахънска, старши учител по биология и здравно образование - за висок професионализъм и всеотдайност, Мариана Василева, ОУ „В. Левски“, Ловеч, старши учител по география – за класиране на ученици на призови места във Втората национална ученическа конференция по гражданско образование и на национален кръг на олимипадата по география и икономика, Марияна Варчева – старши учител по история и цивилизации, за класиране на ученици на националния кръг на олимпиадата по гражданско образование и по история и цивилизации.
Грамоти получиха и следните ученици - Стела Карамишева - ученичка в VII клас, за призово класиране в националната олимпиада по история и цивилизации и в национални конкурси, Катерина Събевска - ученичка от VII клас - за призово класиране на националната олимпиада по гражданско образование, участие и класиране на призови места в конкурси, Симона Иванова - ученичка от VII клас – участник в XV национална олимпиада по география и икономика, Стела Драгоманска - ученичка от VII клас, участник в националната олимпиада по биология и здравно образование, в национални конкурси и благотворителни инициативи.