ОУ Васил Левски
Основно училище в град Ловеч

ОУ „Васил Левски“ отбеляза патронния си празник

С тържествена програма в Ловчанско читалище „Наука – 1870 г.“ ОУ „Васил Левски“ отбеляза патронния си празник. „Светлината на Апостола наистина е нашият път – към знание, добродетел и отговорност пред родината. Нека носим в сърцата си заветите на Дякона и ги превръщаме в ежедневни дела“ – пожела в поздравителен адрес към ученици и педагози на ОУ „Васил Левски“ областният управител Дора Янкова.
Патронният празник на училището премина под мотото „Светлината на Левски е нашият път!“ Поздравления отправи кметът на Община Ловеч Страцимир Петков, който посочи, че няма в страната друго училище с толкова много събития, посветени на Апостола. Той пожела на учениците да постигат успехи в знанието. Началникът на Регионалния инспекторат по образованието д-р Иваничка Буровска подчерта, че Апостола е вярвал в силата на просветения народ , защото това е най-сигурният път към свободата. „Учениците, които учат в училище с името на Левски, ежедневно трябва да доказват своите знания, упоритост, да следват заветите на Апостола“, каза д-р Буровска.
„Да бъдем достойни наследници на Левски означава да ценим знанието, да се учим да бъдем смели, да подкрепяме другите и да се стремим към правдата във всичко, което правим. Всеки един от вас – ученици и учители – е част от тази мисия“, каза директорът на ОУ „Васил Левски“ Илица Петрова. Тя награди учениците с призови места в училищните състезания и конкурси, в които се включиха над 500 участници.
В литературно-музикалната програма участваха ученици от Вокална група „Звънче“ с ръководител Първолета Съботинова и прекрасно изпълнение на Йоана Дренска с ръководител Дочо Дренски.
След официалната част на сцената излезе рок група „Епизод“, която изпълни емблематични песни по стихове на Ботев и Вазов.

Виж галерия