Мобилност по НП „Иновации в действие“ в ОУ „Васил Левски“ – Ловеч
В периода 21 – 23 април 2026 г. ОУ „Васил Левски“ беше домакин на партньорска среща по Модул 2: „Мобилност за популяризиране и мултиплициране на добри иновации между училищата“ на НП „Иновации в действие“ на МОН. Темата на събитието беше „Дигитален свят и креативност“. В срещата участваха ученици и учители от двете иновативни училища ОУ „Васил Левски“ – гр. Ловеч и 104 ОУ „Захари Стоянов“ – гр. София и двете неиновативни училища – ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – с. Градница, общ. Севлиево и ОУ „Св. Климент Охридски“ – гр. Видин. Гостите разгледаха училището, запознаха се с материалната база и екипа, ангажиран с реализирането на иновациите. В рамките на мобилността гостите имаха възможност да наблюдават разнообразни иновативни практики, реализирани от учители в начален и прогимназиален етап. Бяха представени уроци по БЕЛ във втори „в“ и трети „а“ клас, математика в шести „б“ клас, групата за занимания по интереси „Дизайн откриватели“ в четвърти „а“ клас, урок-театър „Въртележката на парите“ за финансова грамотност във втори „б“ клас, час за занимания по интереси в ГЦОУД в трети „б“ клас. Преподавателите демонстрираха интегрирано преподаване, работа в екип, проектно базирано обучение и използване на технологии. Гостите се запознаха и с дейностите на клубовете за занимания по интереси "Еколингвисти" - пети-седми клас и „Конструиране и моделиране“ - четвърти-шести клас. Учениците, включени в мобилността, взеха участие в рисунка на асфалт по повод Деня на Земята. По време на мобилността бяха представени иновациите на училищата партньори и възможностите за използване на работещи педагогически модели. Мобилността завърши с обсъждане на бъдещи съвместни дейности и устойчивост на иновациите. Гост по време на обмена беше г-жа Светла Христова - старши експерт за обучението в начален етап при РУО – Ловеч.