Ученици и педагози от ОУ „Васил Левски“ бяха на Алеята на космонавтите в Ловеч на 11 април, където бе посрещнат първият български космонавт Георги Иванов. Заедно с него в Ловеч бяха космонавтите, Александър Александров, вторият български космонавт, руският космонавт Павел Виноградов, чехът Владимир Ремек, полякът Миро̀слав Хермашѐвски, Бе́рталан Фа́ркаш, Иван Белла.
Кметът на Ловеч Корнелия Маринова и Георги Иванов откриха паметна плоча по случай 40 години от полета, а космонавтът Иван Белла от Словакия, който за първи път е в града, посади дърво на алеята.
„За мен винаги е било радостно и вълнуващо да се върна в Ловеч - най-красивия град на света, града на люляците. Аз съм щастлив, че имам такива съграждани като вас, които живеят тук и спазват тази хубава традиция - да поддържат тази алея, посадена от мои колеги от цял свят - най-голямата космическа алея в България“, каза ген.-лейтенант инж. Георги Иванов.
Учениците се радваха да видят българския космонавт, който е ловчалия, и бързаха да вземат автографи от него.