ОУ Васил Левски
Основно училище в град Ловеч

Третокласници учат по забавен начин как да пресичат безопасно

Третокласниците от ОУ „Васил Левски“ се включиха през октомври в кампанията „Пресичам безопасно с TEDI“. Тя е предназначена за обучение на децата от началните класове по безопасност на движението по пътищата и се провежда за трета поредна година. Организира се от „Тимбарк България“ ЕООД със съдействието на МВР чрез ГДНП, отдел „Пътна полиция“ и МОН чрез РУО.
Целта е децата да бъдат подпомогнати да научат по забавен начин важни правила за движението по пътищата, свързани с трите им роли на участници в движението като пешеходци, пътници и водачи (на велосипеди и тротинетка). Кампанията се проведе онлайн. Третокласниците от ОУ „Васил Левски“ гледаха видеоматериали, споделяха своя опит и с онлайн тест провериха знанията си. „Тимбарк България“ ЕООД и МОН се погрижиха за подаръците. Всяка паралелка получи по една настолна игра „Пътна безопасност“ и „История и География“, а за учениците имаше сертификат за обучението и вкусно сокче „Теди“.
ОУ „Васил Левски“ – Ловеч е едно от 42-те училища в България, участващи в кампанията „Пресичам безопасно с TEDI“.