Родители, ученици и учители заедно обсъждаха актуални въпроси от училищния живот в ОУ „Васил Левски“ на специални родителски срещи през септември. С тях стартираха инициативите на училището по Национална програма „Заедно за всяко дете“, Модул 3: „Участвай и променяй – родителят, активен партньор в училищния живот”.
Родителите и учителите на първокласниците проведоха беседа на тема: „Да си първокласник, то не е шега!“. Всеки родител сподели емоционалната нагласа за училище на детето си. Темата за трети клас беше: „Ние вече сме приятели. Трети клас – светът на предизвикателствата“. С дидактичната игра „Добри и лоши приятели“ деца и родители обсъдиха колко е важно да бъдеш добър човек и приятел. Във втори, четвърти, пети, шести и седми клас темата на родителските срещи беше „Правила за поведение в класната стая“. Родителите с желание се включиха в обсъждането и изработването на правилата на класа и предложиха разнообразни идеи за поведение на учениците в клас и в училище.
Учителите са убедени, че активното участие на родителите в провеждането на различни събития и инициативи на класа и училището ще доведе до по-добро сътрудничество и взаимно разбиране. Родителите също се съгласиха, че сътрудничеството е полезно и трябва да се гради върху общата грижа за децата.
Целта на участието на ОУ „Васил Левски“ по Националната програма „Заедно за всяко дете“ е създаване на позитивна среда и положителни отношения между семейството и училището. Необходима е ангажираност от страна на всички, които се грижат за обучението, възпитанието и отглеждането на учениците, за да могат те да се изградят като пълноценни личности. По програмата предстоят интересни съвместни инициативи между родители, деца и учители, сред които забавното събитие „Моят домашен любимец“.