Отбор на ОУ „Васил Левски“ участва в традиционния коледен турнир по футбол на малки врати за деца, родени 2008-2009 г. на 20 декември. Той се проведе в Многофункционална спортна зала в ПЕГ „Екзарх Йосиф Първи“ – Ловеч.
Състезанието бе организирано от Община Ловеч и Областен съвет на Български футболен съюз - Ловеч.
В турнира взеха участие Основно училище „Васил Левски”; Основно училище „Христо Никифоров”; Основно училище „Проф. Димитър Димов” и Основно училище „Св. св. Кирил и Методий” – Ловеч.
След изиграните зрелищни двубои купата на Община Ловеч спечели отборът на ОУ „Христо Никифоров”. Трофеят беше връчен от кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова, която похвали всички състезатели и благодари на треньорите, учителите и родителите на децата за високия спортен дух.
На второ място се класира отборът на ОУ „Васил Левски” с треньор Николай Иванов.
На трето място е отборът на ОУ „Проф. Димитър Димов”, а четвърти се нареди отборът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий”.
Медали, грамоти и топки получиха отборите, класирали се от 1-во до 3-то място, а класиралият се отбор на 4-то място получи грамота и топки, осигурени от Община Ловеч.
Кметът Корнелия Маринова връчи плакети и на изявилите се състезатели, а именно:
най-добър вратар – Николай Маринов – ОУ „Васил Левски” най-техничен състезател – Иван Вълчев – ОУ „Христо Никифоров ” и най-добър нападател – Георги Вълчев – ОУ „Васил Левски”, най-добър защитник – Християн Цветозаров – ОУ „проф. Димитър Димов ”.