Отборът на ОУ „Васил Левски“ стана първи в общинския кръг на състезанието „Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“, който се проведе на 15 май в актовата зала на ППМГ-Ловеч. Заедно с класиралите се отбори на ОУ „Христо Никифоров" и "Проф. Димитър Димов" ще представи община Ловеч на областния етап от състезанието.
Състезанието се провежда по Националната програма „Работа на полицията в училищата“ по инициатива на ОД МВР-Ловеч и с любезното участие и подкрепа на местната комисия за БППМН-Ловеч.
Петокласниците от 5 училища – ОУ «Христо Никифоров», ОУ «Проф. Димитър Димов», ОУ «Васил Левски», СУ «Тодор Кирков» и СУ «Св. Климент Охридски» мериха сили във викторина и отговаряха на въпроси, свързани с пътната безопасност и безопасните игри през лятната ваканция, подаване на сигнал за престъпление и други. Първи в състезанието се класира отборът на ОУ „Васил Левски“, втори – отборът на ОУ „Христо Никифоров“ , а трети останаха учениците от ОУ „ Проф. Димитър Димов“.
Всички участници в състезатели получиха грамоти, а класираните отбори на първите три места продължават към областния етап от състезанието, където ще мерят сили с петокласници от другите общини в област Ловеч.
Гости на занятието бяха гл.инспектор Златин Михайлов – началник РУ-Ловеч, г-н Венцислав Христов –зам.кмет на община Ловеч, педагози и ученици. Организатори на мероприятието са ОДМВР-Ловеч и община Ловеч.
Националната програма „Работа на полицията в училищата“ стартира през 2000 година и има за цел да засили присъствието на полицейските служители в учебните заведения и запознаване на децата с теми, които да доведат до намаляване на противообществените прояви и престъпления, извършвани от малолетни и непълнолетни и повишаване на тяхната сигурност и безопасност. Работата по програмата създава у подрастващите модели на безопасно поведение и им помага да изградят умения за разрешаване на конфликти.