ОУ Васил Левски
Основно училище в град Ловеч

Младите огнеборци на ОУ „Васил Левски“ първи в щафета, но последни в крайното класиране

Отборът на ОУ „Васил Левски“ взе участие в общинското състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” на 15 май на стадиона в Ловеч. В надпреварата се включиха отбори на още три училища - ОУ „Христо Никифоров“, ОУ „Проф. Димитър Димов“ и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“.
Децата мериха сили в две дисциплини: “Бойно разгръщане от състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”. Въпреки че отборът на ОУ „Васил Левски“ стана първи в щафетата, изостана в другите дисциплини и зае четвърто място в комплексното класиране. На първо място с 985,9 точки се класира отборът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Второ място, на 4 точки след победителите останаха състезателите от ОУ „Проф.Димитър Димов” гр. Ловеч с 981,1 точки, а трето място с 962,5 точки – завоюваха учениците от ОУ „Христо Никифоров”.
На спортната надпревара присъстваха зам.кмета на община Ловеч г-н Даниел Колев, комисар Владимир Кацарски – директор РД ПБЗН-Ловеч и главен инспектор Явор Абаджиев-началник РС ПБЗН-Ловеч.
Всички деца получиха купи и медали от организаторите, а победителите бяха наградени от зам. кмета на община Ловеч Даниел Колев.